Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w przedszkolu, polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych dziecka i czynników środowiskowych wpływających na jego funkcjonowanie w przedszkolu w celu wspierania jego potencjału rozwojowego i stwarzania warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola i w środowisku społecznym.

Konsultacje z pedagogiem specjalnym: środa 13:30 - 14:30

Znaczenie książek w życiu dziecka - dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Książki wspierają rozwój dziecka już od maleńkości. Właśnie dlatego zalecane jest regularne czytanie dzieciom książek i wspólne oglądanie ilustracji już od kilkunastu miesięcy po okres szkolny włącznie. Praca z książeczkami jest też istotna w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, dlatego często je wykorzystuję.

Neurologopeda Agnieszka Ciechanowska

Jestem logopedą i nauczycielem wychowania przedszkolnego. Prowadzę terapię z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, a także z dziećmi ze spektrum autyzmu i zespołami genetycznymi.