KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKÓW

• Wychowawca: Sylwia Kusz
  • Pomoc nauczyciela: Katarzyna Koczorowska

Dzień Dyni

W tym dniu pomarańczowe warzywo towarzyszyło dzieciom w niemal każdej zabawie. Wynalazcy opisywali cechy różnych odmian dyń, porównywały wielkość, ustawiały warzywa zgodnie z zasadą od największej do najmniejszej, wykonały pracę plastyczną wg instrukcji "Dynia z chrupek", a także ćwiczyły przeliczanie w zabawie "Pestki dyni".

Badamy, obserwujemy, działamy

Do czego służy lupa? Czy wszystkie liście wyglądają tak samo? Co to jest mikroskop i jak go używać? Na te i inne pytania Wynalazcy poznali odpowiedź po zajęciach dotyczących jesiennych liści oraz wykorzystania różnych przedmiotów do "badania przyrody".

Dzień gier planszowych

"Chińczyk", "Grzybobranie", "Skaczące małpki", "Łowimy rybki" - to tylko niektóre z gier planszowych, które dzieci przyniosły do przedszkola z okazji obchodzonego w październiku Dnia Gier Planszowych. Zabawa w parze i zespole sprzyjała wyzwalaniu w dzieciach różnych emocji i umiejętności radzenia sobie z trudnościami czy nawet porażką.

Jesienne zabawy kasztanami

"Gdy jesienny powiał wietrzyk, Wtedy z drzewa skoczył pierwszy. Brązowy kasztanek, hopla, hopla, bęc. W kolczastym ubraniu, bęc, bęc, bęc…"