KATEGORIA WIEKOWA 4-5 LATKÓW

• Wychowawca: Aleksandra Tyrakowska
  • Pomoc nauczyciela: Irena Marciniak

MIKOŁAJKI

6 grudnia wszyscy ubrani na czerwono świętowaliśmy Mikołajki. Rozpoczęliśmy zabawę wsiadając w pociąg, aby dojechać do krainy świętego Mikołaja. Tańczyliśmy przy piosenkach i bawiliśmy się w rożne zabawy. Przygotowaliśmy prezent dla gościa, który odwiedził nas ze swoimi pomocnikami.

Andrzejki

Zgodnie z coroczną tradycją w naszym przedszkolu odbyły się andrzejki. Wróżbom i wesołym zabawom nie było końca. Już na samym początku, aby wszystkie wróżby nam się spełniły zaczęliśmy czarować. Ten wesoły dzień będziemy pamiętać długo.

Warsztaty Bożego Narodzenia

Dnia 31 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Wenecji na warsztaty Bożego Narodzenia. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycjami związanymi ze świętami, śpiewały kolędy, wykonały piękne ozdoby oraz upiekły i udekorowały pyszne pierniki.

20 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci odświętnie ubrane przedstawiły swoje umiejętności – wykonały zadania godne 4-5 latka, uroczyście złożyły przysięgę w obecności swoich rodziców i tym samym dołączyły do grupy prawdziwych przedszkolaków.