KATEGORIA WIEKOWA 4 LATKÓW

• Wychowawca: Sylwia Skibińska
  • Pomoc nauczyciela: Milena Czechowska

Wycieczka do Urzędu Pocztowego

18 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Z tej okazji wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego w Janowcu Wielkopolskim, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca urzędnika pocztowego, co można kupić na poczcie oraz jak dużą paczkę można wysłać.

Jesienna praca sensoryczna

Jeżyki uwielbiają jesienną porę roku. Na każdym spacerze zbierają dary Pani Jesieni i przynoszą do przedszkola. Z takich darów wykonaliśmy sensoryczną pracę plastyczną. Dzieci miały okazję rozwijać motorykę małą rozgniatając masę solną i wklejając skarby z lasu.

Dzień Chłopaka

29 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały piękne laurki dla chłopców. Razem z paniami zaśpiewały "Sto lat" oraz wręczyły upominki przygotowane przed Radę Rodziców. W tym dniu chłopcy mogli liczyć na specjalne traktowanie i pierwszeństwo w kolejkach.

Spotkanie z Policjantem

W nawiązaniu do tematyki o bezpieczeństwie nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim. Dzieci miały okazję usłyszeć ważne zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym oraz poznać niektóre znaki drogowe. Na koniec mogły przybić "piątkę" policyjnej maskotce - Polfinkowi.