Otwarcie Ekologicznego Ogrodu Zmysłów "Harmonia Natury"

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się Otwarcie Ekologicznego Ogrodu Sensorycznego „Harmonia Natury”. Udział w uroczystości połączyliśmy z prezentacją rozwoju placówki jaki dokonuje się od momentu rozpoczęcia certyfikacji daltońskiej.

Ekologiczny ogród zmysłów rozkwitnie dla janowieckich przedszkolaków

Obchody Dnia Ziemi w Przedszkolu Samorządowym w Janowcu Wlkp. miały w tym roku wymiar szczególny. 22 kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie eko ogrodu Harmonia Natury, w którym najmłodsi mieszkańcy gminy będą rozwijać swoją aktywność poznawczą, rekreacyjną i edukacyjną w czterech strefach zmysłowych.

Pierwsze zakupy w ramach projektu

Rozpoczynamy kolejny etap realizacji projektu "Harmonia natury" - przygotowanie terenu i podłoża do prac ogrodniczych. 5 kwietnia 2024r. przed Przedszkolem Samorządowym w Janowcu Wielkopolskim trwały wstępne prace związane z przygotowaniem podłoża do sadzenia roślin, drzew w ogrodzie sensorycznym.

Akcja sadzenia roślin

Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w sobotnią akcję - 6 kwietnia 2024 r. - sadzenia roślin, drzew, ziół i bylin przy Przedszkolu Samorządowym w Janowcu Wielkopolskim. W miłej atmosferze praca przebiegała wyjątkowo sprawnie a efekty można zobaczyć przed nową częścią budynku.

Elżbieta Kujawa gościem radia WASZERADIO

Zapraszamy do wywiadu z Elżbietą Kujawą, dyrektorką Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim. Rozmawiała: Sylwia Wysocka.

Wyniki konkursu "Harmonia natury - ekologiczny ogród zmysłów"

Na konkurs plastyczny - projekty przestrzenne ogrodu zmysłów – wpłynęło 10 makiet (1 makieta rodzinna i 9 makiet grupowych z poszczególnych grup przedszkolnych). Koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Tyrakowska.

"Harmonia natury" - ekologiczny ogród zmysłów

Od stycznia 2024 roku rozpoczynamy działania związane z realizacją projektu, refundowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego imienia Jana Kantego Steczkowskiego w Warszawie.