"Harmonia natury" - ekologiczny ogród zmysłów

Od stycznia 2024 roku rozpoczynamy działania związane z realizacją projektu, refundowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego imienia Jana Kantego Steczkowskiego w Warszawie.

W konkursie "Moja mała Ojczyzna" uzyskaliśmy 40 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na aranżację terenu zielonego - ogrodu ziołowego, ogrodu dendrologicznego z drzewami i krzewami miododajnymi, ekologicznej ścieżki bosych stóp, ptasiego zakątka, łąki kwietnej z hotelem dla owadów.

Harmonogram projektu obejmuje następujące etapy:

1. planowanie i projektowanie ogrodu - styczeń;
  2. zakup roślin, materiału, urządzeń i sprzętu-luty;
  3. przygotowanie terenu i podłoża do prac ogrodniczych: sadzenie roślin, montaż hoteli dla owadów, przygotowanie ścieżki bosych stóp z naturalnego materiału przyrodniczego-marzec;
  4. uroczyste otwarcie ogrodu w Dniu Ziemi - 22 kwietnia;
  5. aktywność poznawcza, rekreacyjna, edukacyjna dzieci w czterech sferach zmysłowych- maj;
  6. Ekologiczny Piknik Rodzinny na powitanie lata - 21 czerwca.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich najbliższego środowiska rodzinnego.

Zapraszamy do zaangażowania się w realizację ogrodu ekologicznego.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs rodzinny na makietę "Eko ogrodu", który będzie usytuowany przed nową częścią budynku przedszkola.

Elżbieta Kujawa

Regulamin konkursu HARMONIA NATURY