Wyniki konkursu "Harmonia natury - ekologiczny ogród zmysłów"

Na konkurs plastyczny - projekty przestrzenne ogrodu zmysłów – wpłynęło 10 makiet (1 makieta rodzinna i 9 makiet grupowych z poszczególnych grup przedszkolnych). Koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Tyrakowska.

Zadaniem uczestników było wykonanie projektu ogrodu, który uwzględnia cztery sfery: rekreacyjną, sensoryczną, rozwojową i edukacyjną. Ogród będzie wykonany – na przestrzeni marca i kwietnia – przed nowo wybudowanym budynkiem przedszkola, a jego uroczyste otwarcie nastąpi 22 kwietnia 2024 w Dniu Ziemi.

Komisja konkursowa w dniu 9 lutego 2024r. w składzie:

• Zastępca burmistrza - Michał Werkowski
  • Przewodnicząca Rady - Aleksandra Walendowska
  • Inspektor ds. oświaty - Adrianna Wrzesińska;

sprawdziła zgodność prac plastycznych z regulaminem i tematem konkursu, oceniła makiety, biorąc pod uwagę kreatywność i estetykę wykonania, a następnie wyłoniła zwycięzców.

• I miejsce zajęła grupa Tropicieli - wychowawca Monika Sodkiewicz;
  • II miejsce zostało przyznane grupie Kotków - wychowawca Olga Liberska;
  • III miejsce otrzymała grupa Wynalazców - wychowawca Sylwia Kusz.

Ponadto komisja wyróżniła pracę rodzinną – Borysa Januszewskiego z grupy Motylków. Dziękujemy wszystkim wykonawcom makiet ogrodów „Harmonia natury” za wkład pracy, oryginalne rozwiązania i zaangażowanie w działania projektowe. Makiety będą stanowiły inspirację dla wykonawców ogrodu ekologicznego, który będzie służył naszym przedszkolakom. Zwycięzcy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie podczas uroczystego otwarcia „Ekologicznego ogrodu zmysłów” w dniu 22 kwietnia 2024r.