DZIEŃ TOLERANCJI

Dnia 3 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Tolerancji. Tego dnia wszyscy ubrani byliśmy na niebiesko, a na nogach gościły kolorowe skarpetki. Kolor niebieski jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypadał 2 kwietnia.

Zaś kolorowe skarpetki, to cecha charakterystyczna dla Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który jest obchodzony 21 marca. Nasz Dzień Tolerancji nie bez powodu był więc organizowany w tym właśnie terminie.

Zajęcia pt. "Każdy inny- wszyscy równi" poprowadziła pani Sandra Łoboziak, nasz przedszkolny pedagog specjalny. Dzieci uczestniczyły w rozmowie, podczas której zostały zapoznane z tematyką akceptacji dla odmienności. Poznały także właściwe postawy wobec osób z różnymi zaburzeniami, w tym z niepełnosprawnością. Następnie przedszkolacy obejrzeli teatrzyk pt. "Przygody jeża Igiełki" W. Próchniewicza, z której płynął przepiękny morał: "Najcenniejsza taka skóra, którą daje nam natura". Opowiadanie to niosło ze sobą wartość akceptacji dla własnej osoby. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Każdy jest inny, każdy wyjątkowy" z elementami ruchowymi. Bardzo dziękujemy za przygotowanie odpowiedniej odzieży na ten dzień dla dzieci.