TYDZIEŃ DALTOŃSKI. ODKRYWAMY ŚWIAT KOLORÓW

W tym tygodniu urodziny obchodzi Helen Parkhurst - prekursorka Planu Daltońskiego. Dlatego w dniach 04.03.2024-08.03.2024 r. w naszym przedszkolu przypada tydzień daltoński. Z tej okazji "Tropiciele" oraz "Motylki" wykonały portret Helen, który został wysłany na ogólnopolski konkurs plastyczny.

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Czerwony. Głównym celem w tym dniu było rozwijanie u dzieci umiejętności z zakresu mowy i myślenia.

We wtorek nasze przedszkolaki ubrały się na kolor niebieski. Tematem dnia były zajęcia muzyczno-ruchowe dzięki, którym dzieci odkryły świat muzyki klasycznej - aktywnie jej słuchając.

Dzień Pomarańczowy i kolejne wyzwania za nami. Dzisiaj naszym celem było rozwijanie umiejętności matematycznych w parach, a oto efekty!

W czwartek - dzień zielony, wszystkie grupy pracowały z instrukcją. Dzisiaj celem było rozwijanie samodzielności, odpowiedzialności i umiejętności planowania działań.

Ostatni dzień tygodnia pełnego kolorów obfitował w żółte barwy. Poprzez zabawy badawcze i eksperymenty dzieci poznawały właściwości różnych substancji i produktów.