MIKOŁAJKI

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie."

6 grudnia dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu. Długo oczekiwany gość dotarł na czas, wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Tego dnia w grupie Biedronek odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka oraz zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Następnie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Samodzielnie wykonały pracę plastyczną z instrukcją. Później rodzice wspólnie z dziećmi zrobili kartkę świąteczną.

Grupa Pszczółek w tym dniu również gościła rodziców. Rodzice chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych z dziećmi. Następnie wspólnie udekorowali według własnej inicjatywy pierniki.

Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, Mikołajom i wszystkim pomocnikom za przybycie i spędzony z nami czas, w tak niesamowicie miłej atmosferze. Dziękujemy też za prezenty i wprowadzenie nas w magiczny czas zbliżających się świąt.