WARSZTATY CZEKOLADOWE

Dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach czekoladowych. Ze względu na dużą liczbę uczestników warsztaty trwały dwa dni. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca i poznały ich zapach.

II Przegląd Pieśni Maryjnych i Piosenek Religijnych z udziałem dziewczynek z naszego przedszkola

We wtorek wybraliśmy się na II Przegląd Pieśni Maryjnych i Piosenek Religijnych, którego organizatorem było Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich przy ul. Klemensa Janickiego w Żninie. Konkursu muzyczny był skierowany do wszystkich okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu żnińskiego. Był podzielony na trzy kategorie wiekowe:

NOWY SPRZĘT SPORTOWO-REKREACYJNY NA NASZYM PLACU

Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom za nowy sprzęt sportowo-rekreacyjny, który wzbogacił nasz plac zabaw - huśtawka podwójna i bocianie gniazdo, karuzela tarczowa z siedziskiem i regulamin placu zabaw - cena zakupu wynosiła 14 146 zł.

AKCJA "MOJA FLAGA"

Nasze przedszkole włączyło się w Akcję #mojaflaga organizowaną przez Biuro "Niepodległa". Istotą Akcji #mojaflaga jest przede wszystkim szacunek do symboli narodowych. Aby wziąć udział w akcji należało udostępnić na swoich social mediach zdjęcie dziecka z flagą z hasztagiem #mojaflaga.

Biegi Hopfera 2024

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w Biegach im. Tomasza Hopfera, a w szczególności Jakubowi Drzewiczakowi za zajęcie II miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Lista kandydatów przyjętych do przedszkola

Lista kandydatów przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

ZEBRANIE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim - w nowym roku szkolnym 2024/2025 - 25 kwietnia 2024r. o godz. 16:00.

Teatr Kulturka ze spektaklem "Klasyczny pop"

3 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Kulturka z przedstawieniem "klasyczny POP". Były to dla nas kolejne przyjemne doznania muzyczne, które pozwoliły "spojrzeć" na muzykę z innej perspektywy. Połączenie "nowego" ze "starym" z pewnością trafia we współczesne czasy. Dzieci bawiły się świetnie, dziękujemy!

DZIEŃ TOLERANCJI

Dnia 3 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Tolerancji. Tego dnia wszyscy ubrani byliśmy na niebiesko, a na nogach gościły kolorowe skarpetki. Kolor niebieski jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypadał 2 kwietnia.

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

Lista kandydatów przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim na rok szkolny 2024/25.