"Sprintem do Maratonu" - IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Nasze przedszkole po raz pierwszy dołączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo Bliżej przedszkola- IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu”.

Celem akcji jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.

Impreza sportowa odbyła się 7 czerwca 2023r. na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim. Uczestnicy w strojach biało -czerwonych i z numerami startowymi udali się na boisko szkolne.

Rozpoczęliśmy od rozgrzewki przy dźwiękach rytmicznej piosenki „Sprintem po zdrowie”, potem odbyły się biegi- pokonaliśmy wspólnie 18050 metrów!

Grupy młodsze: Pszczółki, Żabki, Biedronki i Jeżyki miały do pokonania krótszy dystans- 100 metrów, grupy starsze: Kotki, Odkrywcy, Wynalazcy i Tropiciele- 150m.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy biegu zostali uhonorowani medalami na podium. To były niezapomniane emocje i przeżycia.  Na zakończenie „Sprintem do maratonu”-zaśpiewaliśmy hymn Polski, jak na prawdziwych igrzyskach sportowych.