Dzień Praw Zwierząt

Dzień 22 maja jest świętem wszystkich zwierząt w Polsce. W naszym przedszkolu uczymy się i pamiętamy o tym, że każde zwierzę ma prawo do życia, opieki, zabawy i przyjaźni. Przedszkolaki z grupy "Kotki" i "Biedronki" miały przyjemność gościć w gabinecie weterynaryjnym pana Marka Jaworskiego, który opowiedział o swojej pracy. Pan Andrzej Guziołek oprowadził dzieci po wszystkich pomieszczeniach, odpowiadając na każde pytanie. Nie obyło się również bez upominków, które wręczyła pani Ania w recepcji.

W naszym przedszkolu zawitali też goście z Hodowli Psów Moje Anioły - Hodowla Psów Rasowych FCI - Anna i Mieczysław Szweda. Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę o zwierzętach, poznały ciekawostki dotyczące rasy Border collie i Łajka Jakucka. Odbył się konkurs z nagrodami. Jednak najważniejsza była wspaniała zabawa z psami, aportowanie, spacery i dużo przytulania.