Wizyta w straży pożarnej

"Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali..." W ostatnich dniach, strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Wielkopolskim gościli naszych przedszkolaków.

W trakcie wycieczki dzieci:

• poznały wyposażenie wozu strażackiego w sprzęty niezbędne podczas akcji ratowniczych,
  • uczestniczyły w zajęciach na sali edukacyjnej "Ognik", dzięki czemu utrwaliły zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,
  • zwiedziły nowoczesny obiekt komendy - z lądowiskiem do helikopterów włącznie.

Janowieckie Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm, trzymając prądownicę do wody czy wsiadając do wozu strażackiego.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za niezapomniane wrażenia, które pozostaną z nami na długo. Kto wie, być może wśród naszych dzieci znajdują się przyszli odważni strażacy niosący pomoc innym w potrzebie.