6 marca Europejski Dzień Logopedy

Dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach, które poprowadziła pani logopeda z naszego przedszkola. Dzieci dowiedziały się od Pani Sylwii na czym polega praca logopedy, a także co należy robić, aby pięknie i poprawnie mówić.

Przedszkolaki uczyły się prawidłowego oddychania, usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły percepcję słuchową i poczucie rytmu. Ćwiczenia oddechowe z piórkami i dmuchajkami, zabawy buzi i języka ze słonymi paluszkami czy minkami na patyku, zabawa "Paszcze zwierząt" oraz "Gumowy stworek oddechowy" - to niektóre przykłady aktywności w jakich uczestniczyli nasi przedszkolacy.

Pani logopeda (zwana często "panią logopedią" lub "panią co uczy mówić") pozwoliła