Teatr dla dzieci Kulturka. Spektakl "Nie wolno czy nie szybko?"

W poniedziałek 23.01 nasze przedszkolaki po raz kolejny spotkały się z aktorami z Teatru Kulturka z Poznania. W trakcie spektaklu dzieci dowiedziały się, jak ważne w muzyce jest tempo. Każdy utwór ma swoją konstrukcję (metrum), ale to od wykonawcy zależy jak go zagra (tempo).

Czyż nie podobnie jest z tempem naszego życia? Kiedy kogoś popędzamy lub spowalniamy? Dlaczego to robimy? I co z tego wyniknie? Przecież każdy z nas jest inny i w swój niepowtarzalny sposób wyjątkowy... Aktorzy zwrócili na to uwagę i wspólnie z nami pobawili się tempem w muzyce.

Było to interaktywne spotkanie, w którym dzieci i dorośli dzięki muzyce przekonali się, jak ważne jest nasze naturalne tempo.

W trakcie przedstawienia dzieci miały możliwość posłuchać dźwięków akordeonu oraz instrumentu perkusyjnego. Jak zwykle z Teatrem Kulturka wszystkie maluchy świetnie się bawiły!