Akcja Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy "Z kolędą po regionie"

Pastorałka "Szła Kolęda" - Przedszkole Samorządowe w Janowcu Wielkopolskim. W oryginalnych pałuckich strojach ludowych oraz w otoczeniu zimowo-świątecznej scenerii, dzieci zaśpiewały utwór bożonarodzeniowy w gwarze charakterystycznej dla Pałuk - regionu leżącego na skraju dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

W prezentacji wystąpiły dzieci z grupy Tropicieli - wychowawczyni pani Aleksandra Tyrakowska oraz z grupy Wynalazców - wychowawczyni pani Monika Sodkiewicz.

Wokalistów z Janowca Wielkopolskiego przygotowała nauczycielka przedszkola pani Sylwia Kusz z pomocą wychowawczyń grup. Akompaniowali: na akordeonie pan Grzegorz Tokarz, pasjonat muzyki pałuckiej, a na skrzypcach pani Sylwia Kusz.

Zachęcamy do przesłuchania pastorałki naszych przedszkolaków oraz zapoznania się z innymi kolędami z naszego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Strona Kuratorium www.gov.pl/web/ko-bydgoszcz/z-koleda-po-regionie--prezentacje