Rosnę z matematyką - zaczynamy od lutego 2023!

Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy informację, oto ona: "Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia do programu "Rosnę z matematyką" organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć, którą reprezentuję.

W drugiej edycji programu, skierowanej do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego kraju, otrzymaliśmy 562 wnioski.

Dofinansowanie otrzymało 137 projektów. Z przyjemnością informuję, że Państwa projekt znalazł się w gronie zwycięzców. Gratuluję. Lista wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie opublikowana została na stronie www.mbank.pl/mfundacja/rosne-z-matematyka/program/

Program grantowy "Rosnę z matematyką" fundacji mBanku - cel projektu

• Projekt będzie realizowany od lutego do maja 2023.
  • Projekt jest skierowany do dzieci 5-6 letnich (grupa Tropicieli i Wynalazców).

Dzieci nauczą się:

• jak praktycznie zastosować matematykę w ekosystemach przyrodniczych, a także jak dokonywać pomiarów z pomocą różnych sposobów i narzędzi:
    • jak korzystać z mapy i kompasu w terenie (określanie kierunków i orientacja w terenie),
    • jak określać objętości i wysokości drzew i okazów przyrodniczych,
  • klasyfikowania "skarbów leśnych" i naturalnych okazów, porównywania zbiorów, liczenia w zakresie 20 i posługiwania się liczebnikami porządkowymi.

Zabawy matematyczne w terenie będą realizowane w oparciu o metodę Edyty Gruszczyk - Kolczńskiej "Dziecięca matematyka".

Szkolenie z Panią Ewą Zielińską z zakresu kompetencji matematycznych w ramach projektu "Rosnę z matematyką"

W ostatni weekend w naszym przedszkolu prym wiodła matematyka... królowa nauk. Wszystko za sprawą Pani Ewy Zielińskiej propagującej edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. W piątkowe popołudnie poprowadziła szkolenie pt. "Dziecko w świecie liczb" dla wszystkich zainteresowanych z terenu naszej gminy.

Następnie nauczycielki przedszkola z Janowca Wielkopolskiego i innych okolicznych miejscowości wzbogaciły swoją wiedzę i umiejętności, by jak najlepiej wspomagać rozwój umysłowy małego dziecka.

Możliwość spotkania z Panią Ewą, pozytywną i charyzmatyczną osobą, dzielącą się wachlarzem sprawdzonych strategii do wykorzystania w pracy z dziećmi, było dla nas swego rodzaju wyróżnieniem.

Nie możemy się doczekać, by wprowadzić atrakcyjne zabawy matematyczne w swoich grupach. Z kolei Was drodzy Rodzice, włączyć w proces wspólnego rozwijania kompetencji matematycznych u naszych przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie firmie Agrofeed Polska za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla nas i naszych gości.

Zabawy matematyczne w ramach projektu grantowego "Rosnę z matematyką"

W ramach projektu "Rosnę z matemayką" nasze najstarsze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w wycieczce do Durowa, gdzie podążały leśną ścieżką edukacyjną wśród krajobrazów przyrody podziwiając oznaki wiosny. Dzieci klasyfikowały "skarby leśne" i naturalne okazy, porównywały zbiory, liczyły w zakresie 20 i posługiwały się liczebnikami porządkowymi w praktyce.
Przedszkolaki przyswoiły także praktyczną wiedzę, jak korzystać z mapy i kompasu w terenie (określały kierunki, aby orientować się w terenie).

W oparciu o realizowany program dzieci w okolicach przedszkola uczą się jak określać objętość, wysokość drzew i okazów przyrodniczych, A także regularnie biorą udział w zabawach matematycznych z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych. Wszystko po to, aby uczyć się matematyki w praktyce i się z nią zaprzyjaźnić!